Finax recenzie 2024 ❤️→ 14x nevýhody a výhody. Aké sú skúsenosti?

Investovanie je v dnešnom svete niečím, s čím sa nestretávajú len podnikatelia alebo najbohatší ľudia sveta. Do oblasti investovania sa môžete pustiť aj vy. Je to najideálnejší spôsob ako zhodnocovať svoje zarobené peniaze namiesto toho, aby strácali svoju hodnotu na sporiacich účtoch. Či už ste v oblasti investovania nováčikom alebo sa o túto oblasť zaujímate viac, Finax môže byť pre vás ideálnym riešením.

FINAX RECENZIE +Skúsenosti klientovFinax je sppoločnosť, ktorá je pod dozorom Národnej banky Slovenska a má množstvo spokojných klientov, vám pomôže s investovaním a to aj pri sume od 20 eur mesačne, prípadne môžete vložiť hoci aj jednorázovo, napríklad 20€, 100€ alebo 1000€, to už je len na vás a presvedčiť sa o výhodách a vysokých zhodnoteniach vo Finaxe s minimálnym rizikom. Poďme si o Finax povedať niečo viac – základné informácie, portfólio služieb či aj o hodnoteniach klientov.

Ak ich zvažujete, určite vás zaujímajú Finax recenzie, skúsenosti ich klientov a aj tie naše, keďže sme ich klientom. Nechýbajú ani prípadné nevýhody a zápory. Všetko sme preto na tomto mieste prehľadne zhrnuli po našej skúsenosti s touto spoločnosťou. Nevynecháme nič podstatné, nechýbajú ani kľúčové výhody a klady, ktorých má investovanie cez Finax naozaj veľa.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Finaxe

Finax vznikla na Slovensku v roku 2017. Juraj HrbatýRadoslav Kasík mali rovnaký pohľad na investovanie, preto sa rozhodli vyplniť dieru na trhu v tejto oblasti. Nespokojní boli hlavne so slovenským finančným sektorom, kde chýbala dostatočná starostlivosť o klientov a špecifické finančné produkty.

FINAX ÚČET → BEZ POPLATKU 👉 REGISTROVAŤ SA! alebo nezáväzne vyskúšať. Platí do 30.10.2021 na vaše prvé konto.

Poslaním spoločnosti je uľahčiť spôsob inteligentného investovania. Snažia sa Slovákom ukázať ako narábať s peniazmi – ako investovať, sporiť a plánovať. Aj keď Finax nie je na trhu dlho, za tých pár rokov si získali dôveru tisícov klientov a investovali viac ako 1,4 milióna euro.

Objem majetku pod správou Finaxu a počet klientov

Finax je čoraz populárnejší a dôveruju mu čoraz viac klientov, potvrdzujú to aj ich čísla, čo sa týka zverejnených údajov.

 • Spravovaný majetok na konci roka 2020 dosiahol 78,6 mil. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 289%. Cieľ si v Finaxe stanovili na 60 mil. eur., ten prekonali až o 31%.
 • Na konci roka 2020 mal Finax 13 851 aktívnych klientov. Počet klientov narástol o 260%. Cieľom bolo spravovať majetok 11 000 klientom, aj tento plán prekročili a to o 25,9%.

Dôverujú im jednotlivci aj inštitúcie. Získajte lepšiu predstavu o tom, ako Finax pracuje a zhodnocuje vklady. Prejsť na stránky pre nezáväzný výpočet zhodnotenia peňazí cez Finax.

Kľúčové a nadštandardné služby

RECENZIA FINAX a skúsenosti s investovanímAké služby Finax ponúka? Spoločnosť sa zameriava ako na domácnosti, tak aj podnikateľské subjekty. Ich služby sú stavané tak, aby vám dali iný pohľad na vaše financie, manipuláciu s peniazmi a naučia vás zvoliť tie správne spôsoby ako ich množstvo zvýšiť. Finax nie je len o investovaní.

Na ich stránke nájdete, čo všetko je súčasťou toho, ak sa rozhodnete pre Finax. Vyberáme, podľa nás, to najpodstatnejšie.

 • Finančné plánovanie slúži na kontrolovanie vašich výdavkov, stanovenie cieľov, výber nástrojov, neustála kontrola a zároveň aj šetrenie. Vo finančnom pláne sa ráta aj s neočakávanými životnými situáciami, takže vďaka tomu na to budete viac pripravení. Pomôžu vám v oblasti financií aj pri najdôležitejších udalostiach – narodení dieťaťa, pri kúpe nehnuteľnosti, budovaní majetku, nadobudnutí dedičstva či plánovaním dôchodku.
 • Pri odchode do penzie sa už o peniaze nechceme starať. Preto je dobré na dôchodok myslieť roky dopredu. Finax ponúka zabezpečenie dôchodku, kde vám poradia ako, koľko a kedy začať šetriť.
 • Ďalšou ponúkanou službou je budovanie majetku. Ak chcete mať v živote slobodu v peniazoch a nerátať každé euro, je dôležité majetok zhodnocovať. V tejto oblasti je dôležitou témou zložené úročenie, čo vám vo Finaxe bližšie vysvetlia.
 • Možnosťou je aj investovanie do svetových akcií. Zo svojho účtu budete mať prístup k svetovým burzám. Aby ste sa v tejto oblasti lepšie zorientovali, tak Finax poskytuje poradenstvo a pravidelné konzultácie aj v tejto oblasti.
 • Osobitné služby ponúkajú pre firmy – finančných agentov, zamestnávateľov, eminentov a investorov.
 • Bez ohľadu na výšku vašich príjmov alebo investičnej stratégie môžete pomocou finaxu budovať finančnú rezervu.

FINAX ÚČET → BEZ POPLATKU

Do 30.10.2021 sa môžete registrovať do Finaxu a automaticky ako darček od nás získať odpustenie poplatku za spracovanie platby (1% + DPH). Platí navždy na vaše prvé konto, ak využijete túto špeciálnu ponuku na registráciu.
👇👇👇

Finax ponúka aj ďalšie služby, stále rozširuje svoje portfólio a ponúka čoraz viac možností, ako zhodnotiť svoje peniaze. Viac o ich službách nájdete priamo na ich stránkach.

Výhody a nevýhody investovania vo Finaxe

Spoločnosť Finax vznikla hlavne preto, aby rozšírila finančný trh na Slovensku o niečo nové, čo uľahčí ľuďom proces investovania. Preto sa snažili vychytať všetky muchy, urobili jednoduché portfólio služieb a tiež prehľadnú voľbu portfólia na základe preferencií klienta. Aj vďaka tomu investovanie vo Finaxe má množstvo výhod, hľadali sme aj nevýhody ako ich klient a brali sme do úvahy aj hodnotenia a skúsenosti ich ďalších klientov.

Získajte krátkym dotazníkom lepšiu predstavu o tom, ako Finax pracuje. Prejsť na stránky pre nezáväzný výpočet zhodnotenia peňazí cez Finax.

VÝHODY FINAX

Pri zhodnotení a zoznamovaní s Finaxom ako takým sme hľadali kladné stránky v podobe výhod a plusov. Najzásadnejšie podľa nás sme zhrnuli pre prehľadnosť do niekoľkých bodov nižšie.

 • Vyšší výnos – priemerne sú ročné výnosy o 4% vyššie, než oproti klasickým investičným fondom.
 • Aktívny rebalansing – rebalansing, ktorý spoločnosť ponúka, zabezpečuje predpoklad na dodatočný výnos až do 0,6 % ročne (závisí to od doby investovania). Aj v tomto sa Finax od iných investičných spoločností odlišuje a udržiava vďaka tomu rovnakú hladinu rizika investície.
 • Nízke poplatky – vedenie účtu je bez poplatkov, rovnako neplatíte poplatky ani za zisk či transakcie. Zľavu môžete dostať na vstupný poplatok, ktorý si určuje finančný sprostredkovateľ. Poplatky platíte za správu portfólia a spracovanie platby do 1000 €.
 • Jednoduchosť investovania – na zjednodušenie práce s vašimi financiami môžete používať web alebo aplikáciu. Súčasťou je aj poradca s názvom Robo-advisor, ktorý vám vyhodnotí optimálne portfólio.
 • Investičný horizont je len informatívny – pre klientov nie je povinnosťou ho dodržať, výbery môžete realizovať kedykoľvek, taktiež prípadne vklady navyšovať.
 • Množstvo informácií a webináre – k dispozícií sú vám zamestnanci Finaxu, s ktorými môžete všetko konzultovať a pýtať sa na to, čo vás z oblasti investovania zaujíma. Rovnako sa môžete zúčastňovať webinárov, ktoré Finax pravidelne organizuje.
 • Úplná transparentnosť – nemusíte sa obávať žiadnych skrytých poplatkov. Od začiatku poznáte celé portfólio a pravidlá jeho riadenia.
 • Každá investícia je rozložená – každý vklad na účet vo Finaxe je rozložený až do 10 000 akcií firiem a dlhopisov, vďaka tomu sa minimalizuje riziko a dosahuje o to vyšší výnos.
 • Peniaze sú ihneď k dispozícii bez poplatku – výbery realizujete kedykoľvek, maximálne do 7 dní vám budú odoslané na váš bankový účet.
 • Dolná hranica vkladu len 20€ – stačí vám len 20€ na to, aby ste mesačne investovali, nepotrebujete vysoký vstupný kapitál. Ak by ste investovali hoci len jednorázovo 20€, 100€ alebo hoci aj 1000€ aj to je možné, aspoň si overíte, že investovanie cez Finax sa skutočne vypláca.

FINAX ÚČET → BEZ POPLATKU

Do 30.10.2021 sa môžete registrovať do Finaxu a automaticky ako darček od nás získať odpustenie poplatku za spracovanie platby (1% + DPH). Platí navždy na vaše prvé konto, ak využijete túto špeciálnu ponuku na registráciu.
👇👇👇

NEVÝHODY FINAX

Zaujímali sme sa aj o prípadne záporné stránky v podobe nevýhod a mínusov. Najzásadnejšie podľa nás sme zhrnuli pre prehľadnosť do niekoľkých bodov nižšie. Konkrétne sme našli len jednu, ani tá však nie je nijako zásadná.

 • Priebežná zmena rozloženia portfólia – bezplatná zmena rozloženia vybraného portfólia je možná len 1x ročne. Jedná sa však o štandard aj pri iných typoch investovania a ak využijete Finax poradcu, ten vám pomôže vybrať najlepšie portfólio presne pre vás.

Aktívne vs. pasívne investovanie

Ako sme už spomínali, tak vo Finax sa venujú pasívnemu investovaniu, pretože v tom vidia najväčší potenciál. Ale prečo? Dáta z predošlých 10 rokov ukazujú, že len 11% aktívne riadených fondov v USA prekonalo výkonnosťou trh, v Európe to bolo len 6%. A čo je vlastne to aktívne a pasívne investovanie?

FINAX Skúsenosti a hodnoteniaPri pasívnom investovaní sa nakupujú akcie všetkých firiem na trhu. Cieľom tejto stratégie je kopírovať výkonnosť trhu a vyrovnať riziko investície s trhovým rizikom. Akcie sa nakúpia a udržiavajú, zásahy do portfólia sú minimálne a je to cenovo prijateľnejšia forma investovania. Hlavnými výhodami pasívneho investovania sú nižšie náklady a vyššie výnosy. Práve to je základ pri zhodnocovaní svojich investícií – vyťažiť z nej čo najviac pri minimálnom vklade. Zároveň sa uskutočňuje menej transakcií, takže zaplatíte menej za poplatky s tým spojené.

Na druhej strane je aktívne investovanie. Jeho základ tvorí myšlienka prekonania trhu, teda dosiahnuť vyššie, no stabilné výnosy. Vyberajú sa konkrétne cenné papiere, do ktorých sa potom investuje. Pri aktívnom investovaní je aj snaha znižovať riziko, hlavne stratiť menej pri poklese trhov. Tento typ investovania je nevýhodnejší hlavne preto, že sa mu nedarí napĺňať svoje ciele, čo potvrdzuje viacero štatistík porovnávajúcich obe formy investovania.

Finax ponúka vyššie výnosy a ďalšie výhody. Priemerne sú ročné výnosy o 4% vyššie, než oproti klasickým investičným fondom. Vďaka automatického rebalasingu sa o investície nemusíte starať, už len sledovať rast a zhodnocovanie financií. Získajte krátkym dotazníkom lepšiu predstavu o tom, ako Finax pracuje. Prejsť na stránky pre nezáväzný výpočet zhodnotenia peňazí cez Finax.

Čo by ste mali vedieť

Všetky nami uvedené informácie na našich stránkach www.nakupnaporadna.sk o Finaxe boli pripravené v platenej spolupráci so spoločnosťou Finax. Obchodovanie je vždy spojené s rizikom a vaša investícia môže viesť k strate. Daňové informácie závisia od individuálnych okolností každého klienta a môžu sa v budúcnosti zmeniť. Všetky údaje týkajúce sa historického vývoja portfólií Finax sú modelované a založené na modelovaní spätných údajov. Minulé výsledky nie sú zárukou budúcich výnosov a vaša investícia môže viesť k strate.

Dominik Hrbatý zarobil vo Finaxe už 30% za 3 roky

Dominik Hrbatý nie je len úspešný tenista, ale vďaka Finaxu sa mu darí zhodnocovať svoje financie naozaj výborne. Na účte, kde investuje jednorazovo, mu algoritmus vybral portfólio zložené z 80% akcií a 20% dlhopisov. Finax sa pozrel na zhodnotenie jeho účtov k 3.5.2021.

 • Na jednom účte sporí mesačne 50 eur pre svoju dcéru na dobu 18 rokov. Za takmer tri roky vložil Domino na tento účet 1 800 eur, pričom poplatok za spracovanie platby tvoril spolu 16 eur. Hodnota účtu k 3.5.2021 je 2254 eur.
 • Na druhom účte sa rozhodol investovať 100 000 eur. Okrem prvého vkladu Dominik však ako správny investor využil pandémiu, aby zainvestoval dodatočných 10 000 eur. Celkový vklad na tomto účte je 110 000, ktoré zhodnotil k 3.5.2021 na 143 552 eur.

Zhodnotenie jeho vkladov činí za tri roky 26,35%, no výnos stratégie od jeho prvého vkladu je 34,75% alebo 10,75% ročne.

Celkovo tak Dominik zarobil na oboch účtoch za tri roky už 34 021 eur, čo predstavuje jednoduchý výnos 30,43%.

FINAX ÚČET → BEZ POPLATKU 👉 REGISTROVAŤ SA! alebo nezáväzne vyskúšať. Platí do 30.10.2021 na vaše prvé konto.

Finax skúsenosti a recenzie

Na to, aby ste nejakej spoločnosti dôverovali, potrebujete určite vedieť názor aj od skutočných klientov či zákazníkov. To platí nie len pri investovaní, ale aj pri spolupráci s akoukoľvek firmou či samotným podnikateľom.

Keď si prečítate recenzie zákazníkov spoločnosti Finax na sociálnych sieťach alebo priamo na Google, kde je niekoľko stoviek hodnotení, zistíte, že väčšina z nich je veľmi pozitívna. Opakujú sa tieto vlastnosti spoločnosti a jej prístupu – jednoduchosť, transparentnosť, prístup spoločnosti, prehľadnosť a dostatok informácií. Samozrejme aj to, že Finax pre zhodnocovanie financií skutočne funguje. Nižšie vyberáme niektoré z recenzií, hodnotení a skúseností s investovaním cez Finax.

Finax skúsenosti a recenzie

FINAX ÚČET → BEZ POPLATKU 👉 REGISTROVAŤ SA! alebo nezáväzne vyskúšať. Platí do 30.10.2021 na vaše prvé konto.

Skúsenosti s Finaxom

Naše hodnotenie Finaxu

Aktívne rebalansovanie, ktoré je zárukou zhodnotenia a to s vyššími výnosmi, je najväčšou výhodou Finaxu. Každá investícia je rozložená až do 10 000 akcií firiem a dlhopisov. Zároveň investície sú spravované pri nízkych poplatkoch a výnosy môžete mať oslobodené od dane. Za takmer 1 rok vo Finaxe a skúsenosťami s viacerými účtami môžeme všetky výhody len potvrdiť, účty sú od začiatku v zisku a Finax odporúčame.

Vyskúšajte si Finax

Vďaka prepracovanému „robo-advisor“ vám stránky Finaxu pomôžu zistiť, koľko môžete zarobiť investovaním. Môžete tak nezáväzne zistiť, o koľko môžete zhodnotiť vaše peniaze investovaním cez Finax. Pre výpočet nie je potrebné zadať email ani telefónne číslo. Prejsť na stránky pre nezáväzný výpočet zhodnotenia peňazí cez Finax.

FINAX ÚČET → BEZ POPLATKU

Do 30.10.2021 sa môžete registrovať do Finaxu a automaticky ako darček od nás získať odpustenie poplatku za spracovanie platby (1% + DPH). Platí navždy na vaše prvé konto, ak využijete túto špeciálnu ponuku na registráciu.
👇👇👇